Oferta

Przejażdżki dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Przejażdżki proponujemy przede wszystkim dla osób, które nie miały wcześniej styczności z końskim grzbietem. Te krótkie, bo trwające zazwyczaj około 5-15 minut, formy jazdy konnej mogą stać się okazją do spróbowania się jako jeździec i ułatwić decyzję o podjęciu nauki. Szczególnie polecamy dla najmłodszych.

 

 

Nauka jazdy konnej

Nauka jazdy konnej to kurs jeździectwa, zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Prowadzimy jazdy na lonży, samodzielne, a także treningi ujeżdżeniowe i skokowe. Dla osób zaawansowanych przewidujemy możliwość wyjazdu w teren. Rozkład treningu oraz wykonywane ćwiczenia ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości klienta. Dysponujemy kucami, konikami polskimi, a także większymi końmi. Istnieje możliwość nauki jazdy w stylu klasycznym, westernowym, metodami tradycyjnymi i z elementami pracy naturalnej.

 

 

Sekcja jeździecka

Oferujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach sekcji jeździeckiej. Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia praktyczne – jazda konna lub woltyżerka lub kuligi, przejażdżki sankami albo bryczką, a raz w tygodniu zajęcia teoretyczne dotyczące psychologii koni, ich zachowania, mowy ciała i budowy, podstawowych maści, ras, chodów. Szczegółowo omawiane są zasady BHP oraz sprzęt jeździecki. Do zadań sekcjowiczów włączamy opiekę nad końmi.

 

 

Hipoterapia

Hipoterapia to forma rehabilitacji wieloprofilowej, oddziałująca ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie, w której wykorzystuje się lecznicze właściwości konia. Hipoterapia cieszy się coraz większą popularnością w leczeniu wielu schorzeń i pomaganiu osobom niepełnosprawnym. Stanowić może uzupełnienie dla tradycyjnych form rehabilitacji. Prowadzimy hipoterapię zarówno dla osób niepełnosprawnych fizycznie jak i psychicznie. Ale hipoterapia to również zajęcia ogólnorozwojowe dla osób pełnosprawnych. Jest to metoda pracy między innymi z trudną młodzieżą, osobami nieśmiałymi lub izolującymi się dziećmi.

 

 

 

Rajdy

Jest to wielogodzinna forma konnych wycieczek dla osób zaawansowanych. Podczas rajdów organizujemy nocleg oraz wyżywienie, a także dodatkowe atrakcje, takie jak zwiedzanie wyjątkowych miejsc, wieczory przy ognisku czy zapoznanie z miejscową kulturą i obyczajami. Istnieje możliwość przyjazdu z własnym koniem. Trasa rajdu wiedzie przez lasy Ulewszczyzny, pola, łąki i nabrzeża rzeki Tanew. Nieodkryta dzika przyroda, bagna Nadtamy, pełne grzybów lasy, śródleśne łąki, wiejskie osady to tylko niektóre z licznych atrakcji. Celem rajdu jest propagowanie lokalnych walorów przyrodniczo-turystycznych i historyczno-kulturowych, obrzędów i zwyczajów miejscowej ludności.

 

 

Wycieczki przedszkolne i szkolne KONNA PRZYGODA

Ośrodek z powodzeniem organizuje wycieczki dla dzieci i młodzieży szkolnej. Przyjmujemy grupy, dla których przygotowane są przejażdżki na kucykach i koniach lub w bryczce, oprowadzanie po terenie stadniny wraz z przewodnikiem, zapoznanie z pracą na terenie stadniny, gry i zabawy integracyjne oraz ognisko. Organizator zapewnia miejsce na grilla, kiełbaskę, ziemniaka, słodką niespodziankę oraz herbatę, a także plac zabaw dla najmłodszych.

 

 

Przyjęcia okolicznościowe

Urodziny, imieniny i rocznice to szczególny dzień. Dlatego też zachęcamy do zorganizowania przyjęć w naszym Ośrodku. Wspaniałą atrakcją towarzyszącą świętu stanowić będą konne przejażdżki wierzchem lub w bryczce oraz gry i zabawy na terenie stadniny. Istnieje także możliwość wynajęcia animatora oraz organizacji imprezy w stylu western. Szczegóły oferty przyjęć okolicznościowych dostępne w sąsiednich zakładkach.

 

 

Imprezy integracyjne

Zapraszamy firmy, stowarzyszenia, organizacje oraz inne grupy do skorzystania z oferty Ośrodka.
W zależności od potrzeb klientów organizujemy imprezy integracyjne z włączeniem koni. Oferujemy przejażdżki konne wierzchem lub w bryczce, zimą kuligi, gry i zabawy integracyjne oraz zwiedzanie terenu stadniny. Istnieje również możliwość wynajęcia animatora, a także organizacji imprezy w stylu western.

 

 

Zgrupowania i kliniki jeździeckie

Zapraszamy jeździeckie kluby sportowe i rekreacyjne oraz pozostałych zainteresowanych do skorzystania z oferty zgrupowań i klinik jeździeckich. Posiadamy wolne boksy, dwa ogrodzone place do jazdy konnej oraz zaplecze sanitarne. Dodatkowym atutem naszego Ośrodka są okoliczne tereny sprzyjające treningu koni i jeźdźców. Istnieje możliwość zakwaterowania osób uczestniczących w zgrupowaniu w hotelu wraz z wyżywieniem oraz korzystania z sal konferencyjnych. Szczegóły dotyczące zakwaterowania i szkoleń dostępne w sąsiednich zakładkach.

 

 

Sesje zdjęciowe urodzinowe, rocznicowe, ślubne dla nowożeńców, tematyczne i inne

Zdjęcia to pamiątka na całe życie. W celu upamiętnienia szczególnych chwil w życiu oferujemy Państwu możliwość wykonania wyjątkowej sesji zdjęciowej na terenie naszego Ośrodka. Udostępniamy konie oraz teren Ośrodka do stworzenia niezapomnianego klimatu, obecnego później na zdjęciach.

 

 

Pokazy jeździeckie i obstawa imprez

Na Państwa specjalne życzenie istnieje możliwość zorganizowania konnego pokazu. Pokaz może mieć charakter:

– westernowy,

– ujeżdżeniowy,

– skokowy,

– pracy z koniem.

Pokaz może być z podkładem muzycznym lub ze speakerem objaśniającym publiczności wykonywane czynności. Oferujemy również obstawę z końmi podczas imprez. Towarzyszące świętom konie stanowić mogą doskonałe uzupełnienie dla scenerii uroczystości i nadać dodatkowy charakter.

DSC_8408

 

Kuligi i przejażdżki bryczką, przejażdżki sankami

Serdecznie zapraszamy na kuligi i przejażdżki bryczką oraz przejażdżki sankami za końmi organizowane przez nasz Ośrodek po urokliwych okolicach. W zależności od potrzeb dostosowujemy długość trasy oraz dodatkowe atrakcje takie jak grill czy pochodnie podczas przejażdżki.

 

 

Wakacje/ferie w siodle

Ośrodek podejmuje się organizowania obozów i ferii w siodle. Oprócz jazdy konnej w ofercie obozu znajdują się między innymi wycieczki piesze i rowerowe, warsztaty lepienia z gliny, warsztaty z wikliny, spływy kajakami, spływy galarami oraz wiele innych atrakcji. Podczas obozów uczestnicy mają zapewnione zajęcia teoretyczne dotyczące psychologii koni, ich zachowania, mowy ciała i budowy, podstawowych maści, ras, chodów. Szczegółowo omawiane są zasady BHP oraz sprzęt jeździecki. Do zadań uczestników włączamy opiekę oraz karmienie koni, a także dbanie o porządek w stajni.

 

 

Pensjonat dla koni

Oferujemy Państwu pensjonat dla koni. Stajnia zapewnia boksy dla koni w standardzie unijnym, każdy z uchylnym oknem. Podłogi boksów wyłożone są drewnianymi klockami z rowkiem ściekowym. Żłób, automatyczne poidło i podstawka pod lizawkę stanowią podstawowe wyposażenie każdego boksu. Drzwi boksów są otwierane, dzielone. W stajni do dyspozycji pensjonariuszy oddajemy szatnię z łazienką i prysznicem, siodlarnię, paszarnię, myjkę wewnętrzną. Stajnia jest dobrze wentylowana. Boksy sprzątane są codziennie, podstawową ściółką jest słoma. Zapewniamy wybiegi dla koni według potrzeb (z grupą koni bądź indywidualnie), dostępne jest zielone pastwisko. Karmienie sianem 3x dziennie, owsem 2 lub 3 x według życzeń klienta. Istnieje możliwość podawania pasz, suplementów, a także leków. Na terenie Ośrodka do dyspozycji są dwa place do jazdy: 35x70m z podłożem piaszczystym (oświetlony) oraz 40×90 z podłożem trawiastym. Na miejscu dostępny jest komplet przeszkód skokowych. Naprzeciw wymaganiom klienta przygotowaliśmy ofertę specjalną (za dodatkową opłatą): codzienne czyszczenie konia, lonżowanie, trening ujeżdżeniowy, skokowy, kondycyjny, zajeżdżanie młodych koni. Opiekę nad stajnią prowadzi wykwalifikowany zootechnik- specjalista ds. hodowli koni i jeździectwa, lekarz weterynarii oraz kowal. Końmi w stajni na co dzień zajmuje się kobieta. Ośrodek zatrudnia dwóch instruktorów jazdy konnej i hipoterapii. Istnieje możliwość treningu indywidualnego jeźdźca i konia.

 

 

Trening koni

Ośrodek przyjmuje konie w trening. Atutem naszego Ośrodka są okoliczne tereny umożliwiające trening kondycyjny na różnych nawierzchniach. Istnieje możliwość treningu samego konia lub treningu konia z jeźdźcem. Pracujemy z końmi według zaleceń właściciela.

 

 

Odchów źrebaków

Poprzez położenie Ośrodka, wśród lasów, z dala od głównych ciągów komunikacyjnych, możemy zaoferować prawdziwy relaks, w otoczeniu przyrody i wszechobecnej zieleni okolicznych lasów. Stajnia znajduje się w ustronnym miejscu, otoczona jest przez kompleksy leśne, a obok płynie rzeka (istnieje możliwość pławienia koni oraz oswajania ze zbiornikami wodnymi), co stwarza dogodne warunki na odpoczynek dla koni. Dla źrebaków okres odstawienia od matki to czas na zdobycie odwagi, nauczenia się samodzielności, a także rozwoju – psychicznego oraz fizycznego. Bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie warunki umożliwiające ten rozwój. Konie spędzają większość czasu na dworze. Codziennie wyprowadzane są na wybiegi (włączając weekendy oraz dni świąteczne). Wyprowadzanie koni jest włączone w cenę pensjonatu i Ośrodek nie pobiera za to dodatkowych opłat. Na wybiegu podawane jest siano, konie mają tam również stały dostęp do wody. W okresie letnim konie wyprowadzane są na pastwisko. Konie wyprowadzane są na wybieg i sprowadzane z niego „w ręku”. Nie przeganiamy koni do stajni i ze stajni zbiorowo, za pomocą bata. Karmienie koni odbywa się o regularnych porach w równych odstępach czasowych: karmione są trzy razy dziennie paszą objętościową (sianem). W dzień dostają siano na wybieg. Karmienie paszą treściwą (owsem lub zalecaną paszą zakupioną przez właściciela) odbywa się dwa razy dziennie. Na specjalne życzenie właściciela możemy karmić konia częściej. Codziennie też sprzątamy boksy. Z wyjątkiem niedzieli, każdego dnia na bieżąco wywożony jest obornik z boksów. W niedzielę dościelamy koniom świeżą słomą. Istnieje możliwość postawienia konia na trocinach (zakup we własnym zakresie). Stajnia podzielona jest na dwie części: szkółkową oraz pensjonatową, co daje możliwość oddzielenia koni. Dbamy o spokój i ciszę na terenie Ośrodka, aby zapewnić koniom godne warunki.

Otoczenie naszego Ośrodka – rozległe lasy i otwarte przestrzenie o różnych nawierzchniach to doskonałe tereny pozwalające rozwijać równowagę, masę mięśniową oraz kondycję, szczególnie ważne w przypadku młodych koni. Oferujemy zarówno trening pod siodłem, jak i luzem (w zależności od możliwości – charakteru i zachowania konia – istnieje możliwość wyprowadzania w ręku).

 

 

Emerytura dla koni

Ośrodek przyjmuje konie starsze na emeryturę oraz rekonwalescenty na okres powrotu do zdrowia.
Stajnia znajduje się w ustronnym miejscu, otoczona jest przez kompleksy leśne, a obok płynie rzeka, co stwarza dogodne warunki na odpoczynek dla koni. Konie spędzają większość czasu na dworze, na wybiegu podawane jest siano, mają tam również stały dostęp do wody. W okresie letnim konie wyprowadzane są na pastwisko. Konie wyprowadzane są na wybieg i sprowadzane z niego „w ręku”. W zależności od potrzeb koń może chodzić razem ze stadem lub osobno. Na życzenie właściciela istnieje możliwość dodatkowej opieki nad koniem – wyprowadzanie na spacery w teren do lasu lub lekka praca pod siodłem. Końmi w stajni zajmuje się kobieta.

 

 

Reklama i sponsoring

Ośrodek przewiduje możliwość nawiązania współpracy z firmami w zakresie promocji przedsiębiorstwa.
Istnieje możliwość:

– umieszczenia plakatu lub bannera promującego firmę na terenie Ośrodka Jazdy Konnej Tanew na stałe,

-umieszczenia plakatu, bannera lub rollapu promującego firmę na terenie Ośrodka Jazdy Konnej Tanew na okres trwania eventów (Hubertusa, Majówki, zawodów i innych),

– sponsoringu zawodów jeździeckich i zawodników naszego Ośrodka.

Szczegóły dotyczące nawiązania współpracy omawiane są indywidualnie.

Warsztaty coachingowe z udziałem koni.

Szczegóły: http://tanew.pl/aktualnosci/warsztaty-coachingowe-z-konmi/